Finnwatchin jäsenjärjestöt kokoontuivat tällä viikolla vuosikokoukseen. Vuosikokouksessa hyväksyttiin yhdistyksen toimintakertomus, tilinpäätös ja tilintarkastajan lausunto sekä valittiin yhdistyksen johtoon uusi hallitus.

Finnwatchin hallituksen puheenjohtajana jatkaa Suomen Ammattiliittojen Solidaarisuuskeskus SASK:n toiminnanjohtaja Janne Ronkainen. Hallituksen varapuheenjohtajaksi valittiin Kepan Lyydia Kilpi.

Hallituksen varsinaisiksi jäseniksi valittiin Reetta Taskinen (Eetti), Ritka Heino (Kirkon Ulkomaanapu), Minna Havunen (Dalitien solidaarisuusverkosto) ja Elina Mikola (Kehys). Hallituksen varajäseneksi valittiin Jenna Kettunen (Solidaarisuus) ja Mika-Matti Lauronen (Maan Ystävät).

Finnwatchin vuosikoosteeseen vuodelta 2016 voi tutustua täällä >>

stdClass Object ( [image_intro] => images/MK_festari_skaalattu.jpg [float_intro] => [image_intro_alt] => [image_intro_caption] => [image_fulltext] => [float_fulltext] => [image_fulltext_alt] => [image_fulltext_caption] => )

© Finnwatch 2018
Share to Facebook Share to Twitter Share to Pinterest Share to Linkedin Share to Google Plus Share by Email